جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43159
  تاریخ انتشار : 5 بهمن 1392 10:21
  تعداد بازدید : 433

  حرکت کالسکه و ویلچر در شهر باید امکان پذیر شود

  شهر انسان محور در گرایش ترافیکی، شهری است که در آن شأن و جایگاه شهروندان در برنامه های حمل و نقلی لحاظ شده و منزلت و کرامت انسانی در این برنامه ها رعایت می شود و در یک کلام انسان ها در همه فعالیت های شهر اولویت اول را دارند.

  معاون شهردار تهران با اشاره به این که انجام بسیاری از کارها نه پول می¬خواهد و نه امکانات و اختیارات و فقط کمی تدبیر می خواهد، اظهار کرد: پیمانکاران باید در حُسن اجرای کارهایی که به آن ها سپرده می شود توجه و دقت داشته باشند، ضمن این که کار آن ها از سوی مسؤلان مربوطه به صورت جدی مورد نظارت و کنترل قرار گیرد.

  تشکری هاشمی با بیان اینکه در شهر انسان محور کرامت انسان و رفاه، ایمنی و راحتی وی مبنای کارهاست، تصریح کرد: رویکرد جدید ما تبدیل تهران از شهری خودرو محور به شهری انسان محور است، شهری که در آن به همان اندازه که نگران آسفالت خیابان ها و ترمیم آن برای آرامش سواره ها هستیم، نگران پیاده روها و مرمت آن برای آسایش پیاده ها نیز باشیم.

  وی با تاکید بر این که همان طور که نگران یک چاله در خیابان هستیم تا مبادا خودروهای چند میلیونی تا یکی دو میلیاردی که در شهرمان تردد می کنند در آن بیفتند، باید برای عابران پیاده نیز نگران باشیم، اضافه کرد: شهر انسان محور شهری است که مادران کالسکه به دست و جانبازان و معلولان ویلچرسوار بتواند به راحتی در آن حرکت کنند.

  دوچرخه ها نیز مانند موتورها باید در شهر تردد کنند

  معاون شهردار تهران با اشاره به این که کارهای خوبی برای تسطیح و استانداردسازی پیاده راه های شهر انجام شده، اظهار کرد: اما هنوز پیاده روهایی داریم که اختلاف سطح دارند و نه تنها برای عبور کالسکه و ویلچر مناسب نیستند بلکه افراد سالم نیز باید با دشواری و سختی و به اصطلاح با حرکات اکروبات از آن ها عبور کنند.

   

  به نقل از:

  www.mehrnews.com

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28133818
اکنون :
65