جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43492
  تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 15:20
  تعداد بازدید : 562

  افسران ارشد ؛ متهمان اصلی جرائم جنسی در ارتش آمریکا

  بررسیهای جدید نشان می دهد بیشتر زنان در ارتش آمریکا هدف آزار جنسی ژنرالها و فرماندهان ارشد خود قرار می گیرند.

  به گزارش  باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی ؛ تحقیقات درباره سوء رفتارهای جنسی در ارتش آمریکا و نیروهای هوایی این کشور نشان می دهد در بیشتر موارد ژنرالها متهم آزار جنسی زیردستان خود به ویژه نظامیان زن هستند. این بررسی را واشنگتن پست بر اساس قانون آزادی اطلاعات انجام داده و نتایج آن را منتشر کرده است. در این گزارش تاکید شده است در سالهای اخیر آزار و سوء استفاده جنسی در ارتش آمریکا افزایش قابل توجهی داشته است. وزارت دفاع آمریکا برآورد کرده است هر سال حدود نوزده هزار مورد آزار و تجاوز جنسی در ارتش آمریکا اتفاق می افتد که حدود نود درصد آنها به علل مختلف از جمله تهدید افسران و ژنرالها گزارش نمی شود. 
   
  آلفرد لامبرمونت وبر وکیل بین المللی در این خصوص گفت به نظر من این روند در ارتش آمریکا بسیار آزار دهنده است. با وجود اینکه این معضل سالهای سال در ارتش آمریکا وجود داشته است، اخیرا دولت قانونی را برای تشدید مجازاتها علیه عاملان جرائم جنسی در ارتش تصویب کرد که آن هم بیشتر محدود به اخراج از ارتش است.
   
  به  علاوه تصویب این قانون پس از آن صورت گرفت که گزارشهای زیادی در این خصوص منتشر شد که نشان از افزایش پنجاه درصدی این جرائم در سال دوهزار و سیزده داشت. گزارش اداره رسیدگی به امور نظامیان سابق در آمریکا نشان می دهد هم اکنون هشتاد و پنج هزار نفر از این نظامیان سابق برای آثار روحی ناشی از آزار جنسی در دوران خدمت تحت درمان هستند. بررسیها نشان می دهد معضل جرائم جنسی در ارتش آمریکا پس از کودتای سازمان یافته دولت آمریکا تحت پوشش حملات یازدهم سپتامبر با هدف زمینه سازی برای حمله به کشورهای دیگر به بهانه مبارزه با تروریسم تشدید شد و شیوع این معضل با بدرفتاری نظامیان با زندانیان و اسرا و آزار جنسی آنها در افغانستان و عراق از جمله در زندانهای ابوغریب و بگرام بود.
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10